Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Przemysław Wiszniewski

Wierzę, że takie akcje, jak ta, spowodują debatę i namysł nad koniecznością zdjęcia antysemickiego odium ze słowa "Żyd". I że to nastąpi prędzej, niż nam się wydaje. Że wreszcie Żyd w Polsce będzie tak samo dumny ze swojego pochodzenia, jak każdy inny obywatel. Proces spo łeczny ma swoją dynamikę, jak sądzę. Potrzebny jest czas. Czas jednak musi być liczony od jakiegoś punktu. Upowszechnienie tej akcji może stanowić taki punkt, od którego zacznie być liczony czas. Gdyby nie ta akcja, nie mielibyśmy punktu, od którego moglibyśmy zacząć odliczanie. Do tej pory proces społecznej zmiany postaw nie miał szans się rozpocząć. przyjmijmy zatem symboliczną datę, którą oznaczył Autor przedsięwzięcia, Rafał Betlejewski, za punkt graniczny. A nuż akcja spowoduje początek pozytywnych zmian społecznych i przewartościowania?

<<< I believe that such projects will provoke a debate and need to take the antisemitic meaning off the nam Jew. I hope it will happen sooner then we think. That finally a Jew will be as proud of who he is as the rest of the nations.
   
The social change has it's own dinamic. We need time. But also to observe the change we need a point in time when we start the process. The publication of this project may become this starting point. >>>

-----------                                                      

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.