Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Kazimierz Dolny - anihilacja Żyda.

Kazimierz Dolny nad Wisłą.

Cytuję za: http://www.wkazimierzudolnym.pl/tesknie-za-toba-zydzie.html

Kazimierz 1

Wieczorem w Dniu Pamięci o Holokauście na murku przy rynku pojawił się napis - graffiti: TĘSKNIĘ ZA TOBĄ ŻYDZIE
Zdziwieni sprawdziliśmy w Internecie hasło i okazało się, że napis jest efektem akcji społecznej pod takim samym tytułem.
Przypuszczaliśmy, że rano coś się wokół niego będzie działo i nie inaczej: przez dobrą godzinę pan w kombinezonie zeskrobywał z muru słowo „Żydzie". Resztę zostawił.

<<< In the eveneing on the Holocaust Remembrance Day on a little wall at the square an inscription appeard: I MISS YOU, JEW! First thing in the morning, the word 'Jew' was taken away, anihilated by a cleaning man. The I miss you stayed. >>>

 

Kazimierz 2

Kazimierz 3

Jeśli służbom komunalnym chodziłoby o porządek w mieście - powinny usunąć cały „szpecący" napis. Zostawiono kawałek. Czy to znaczy, że tylko jedno słowo szpeci? Tak to można rozumieć, choć nie podejmujemy się interpretacji ani analizy powodów.
W razie czego jednak możemy pójść za ciosem i podpowiedzieć, że w podobny zabieg można by zastosować np. w piosenkach. I tak chociażby: wypikiwać słowo „Cygan" w utworze, który odtąd brzmiałby: „Dziś prawdziwych ....... [piiiii] już nie ma", albo: „Bo wszyscy .... [piiii] to jedna rodzina" albo: „Nie będzie ..... [piiii] pluł nam w twarz".

Kazimierz 4

Tyle zostało z napisu:

That's what was left:

Kazimierz 5

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.