Warszawa

To nie Żydzi zabili Wam Jezusa.

Zanim odpowiecie na moje pretensje, na moje zarzuty, na mój żal, to prosze przeanalizować dokładnie, co się w Waszym kraju tak naprawdę dzieje.

Mówicie jakie to wielkie i otwarte serca macie dla Żydów, ile tolerancji i zrozumienia, ile milości. Jednak, kiedy wchodzę na strony internetowe, kiedy czytam na stronach facebook, kiedy słucham wypowiedzi w polskich mediach, kiedy włos się na głowie jeży. Słuchając uszy pulsują. Czytając można dostać oczopląsu. Czytam na przykład, że:

- CO DRUGI PRZYWODCA W RZADZIE POLSKIM jest.....ŻYDEM;

- każda licząca się osoba jest.... Żydem;

- za całe zło, niepowodzenie i potyczki polskiej gospodarki winni sa....Zydzi,

Powklejam na dole wszystkie te linki, które pokazują, jak chętnie jesteśmy w Polsce widziani i jaka jest ta Wasza tolerancja.

Czy ten teatr z niby-tolerancją ma sens? Uważam, że nie, nie ma sensu, bo to przypomina mi wybieranie się z motyką po słońce.

Wypowiedzi konsyliacyjnych, prezentujących rzeczywiste zrozumienie pojawia się naprawdę bardzo niewiele, za to pojawia się coraz więcej amatorów żydostwa i konwersji. Nie można wykluczyć tego, czy nie jest to celowe, żeby zrobić ponowny zamęt w kręgach i środowisku tej malej garstki Żydow, którzy jeszcze są w Polsce. Czym to może być podyktowane? Być może związane jest to z rozgrywaniem konfliktu izraelsko-pelestyńskiego. Sugeruje się nękanie Palestynczyków przez Żydów. Teraz ja zadam Państwu pytanie: Czy słyszeli Państwo jeden jedyny raz o tym, że Żydzi izraelscy jako pierwsi zaatakowali ludzi żyjących na terenach Gazy i Palestyny? Czy udało się Państwu chociaż raz stwierdzić fakt, że my - matki żydowskie posyłaliśmy nasze dzieci owinięte ładunkami wybuchowymi między ludność palestyńską!? Zapewniam, że nie. A zwolennicy Hamasu to robią i zdarza się to wystarczająco często.

Czy my, Żydzi, robimy sobie z naszych dzieci, kobiet i starców tarcze ochronne?

Napewno nie, oni to robią. Czy my nawołujemy do zabijania członków Hamasu? Napewno nie!!! Oni tak! Życzą sobie pozabijania wszystkich Żydów - nadmienić tu muszę, że ci ludzie nie są Palestyńczykami, to są Arabowie, fanatyczni Muzułmanie, a do Palestyny zostali sprowadzeni przez najbardziej znanego terrorystę pochodzenia egipsko-libijskkiego, niejakiego Jasera Arafata. On ich okrzyczał Palestyńczykami, a wszyscy są pochodzenia arabskiego z północnej Afryki. Co rzuciło się w oczy: polskie współczucie jak to "gnębieni i ciemiężeni" są biedni Hamasowcy.

Wiecej na ten temat pisała nie będę, bo zaczynam się denerwować. Proszę przemyśleć to, co napisałam.

Oczywiscie, że My Żydzi i wy, Polacy żyliśmy koło siebie, alo to raczej wyglądało na życie obok siebie albo lepiej mimo siebie.

Żyd od zawsze był w oczach Polaków wyzyskiwaczem, krwiopijcą, a co najgorsze mordercą.

To przekonanie siedzi bardzo głęboko w sercach katolików! Tak, mordercą bowiem zabili nam Jezusa. Dla wyjaśnienia to nie Żydzi zabili Wam Jezusa. Również ŻYDA!!! Tyko Rzymianie, ale ja nie myślę udzielać tutaj lekcji historii, żeby się więcej dowiedzieć na ten temat proszę poczytać więcej książek.

Nikt nigdy w IZRAELU NIE POWIEDZIAL, ŻE OBOZY KONCENTRACYJNE BYŁY POLSKIMI OBOZAMI ZAGLADY!!!!!!!!!!!

Owszem podczas wykładów na lekcjach historii mówi się o obozach koncentracyjnych na terenie Polski, jednak to duża różnica "na terenach" czy "polskie". Zawsze i wszędzie mówi się, że były to obozy hitlerowskie wybudowane na polskich ziemiach -- tego faktu nie można zaprzeczyc mimo usilnych starań. Polecam wycieczkę do Jerozolimy do muzeum Yadvashem, wtedy przekonacie się na własne oczy, że nigdzie nikt nie wspomina o polskich obozach. Znowu widać wpływy polskiej propagandy medialnej. Na temat życia w Polsce przedwojennej napisałam już wcześniej.  

Nie mieszkam w Polsce od ponad cwierc wieku, to co zostało mi w pamięci tak wyrzezbiło swoje ślady, że nie potrafię i nie chcę inaczej widzieć. Proszę więc mnie nie pouczać. Poszę obiektywniej popatrzeć wokół siebie.........

A na koniec do moderatora: Nie życzę sobie żadnej cenzury ani poprawek - to jest podobno wolny kraj przepojony wspaniałą demokracją i wolnością słowa. Proszę o wklejenie czy wstawienie mojego wpisu w oryginalnym stanie. Dobranoc. Życzę miłego wieczoru i przemysleń.

 

----------------

Od redaktora: Tekst ukazał się na stronie tesknie.com jako komentarz do tekstu pt. "W jakim celu ten cały teatr?" - można go znaleźć tutaj: http://www.tesknie.com/index.php?id=1386 Treść komentarza została zredagowana i zmieniona w taki sposób, żeby był czytelny jako samodzielna forma, gdyż uznaliśmy, że jego treść jest na tyle istotna, że warto się z nią zapoznać w oderwaniu od kontekstu poprzedniego wątku dyskusji. Oczywiście w każdej chwili można go przeczytać w oryginale, tak jak sobie tego życzy autorka. 

----------------

Linki od autorki:

http://natemat.pl/40557,zydzi-szykuja-kolejny-rozbior-polski-i-przez-nich-czeka-nas-wkrotce-wojna-wyklad-z-antysemityzmu-w-kosciele

http://www.pardon.pl/artykul/5827/ukryci_zydzi_rzadza_polska_jest_ich_6_milionow

http://izrael.e-nowik.pl/?q=node%2F1685

 


Autor: Joanna Fic


Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
First | Previous | Showing comments 21 to 24 of 24
Małgorzata Dunikowska
Comment
Re:
Komentarz:4 , śro listopad 28, 2012, 14:01:36
Pani Joanno Jezusa na zabili bardzo pobożni ludzie.
I tej wersji bedę bronic jak niepodległości.
"- za całe zło, niepowodzenie i potyczki polskiej gospodarki winni sa....Zydzi" - i Platforma Obywatelska, bądzmy konsekwentni.
I proszę nie uogólniac. moja rodzina za Żydami tęskni, moje córki prowadze do synagogi, meczetu, cerkwi. Dziadków miałam na Kazimierzu, moja mam wychowała sie przy ulicy Berka Joselewicza. Nie wiem jak było przed wojną - pewnie róznie, jedni byli zbyt polscy, drudzy zbyt żydowscy. Ale jak chciałabym tamto zycie zobaczy własnymi oczami. Dlatego tęsknie za Tobą Żydzie.
Grzegorz
Comment
Żadnej kontrowersji nie widzę
Komentarz:3 , śro listopad 28, 2012, 12:18:29
Witam
Ja tu żadnej kontrowersji nie widzę.
Nie uważam też, że to jakiś teatr.Dla mnie po prostu jest jakaś pustka po Żydach i tyle.
Może aż tyle.
Jeśli chodzi o wypisywanie tych wpisów antysemickich to ja się pod tym nie podpisuje.
Uważam się za inteligentnego człowieka i śmieszą mnie te listy żydów w Polsce.
Nie interesuje mnie to z skąd kto pochodzi i jakiej jest wiary.
Dla mnie liczy się co sobą reprezentuje.
Jestem też dumny z Polskich bohaterów zarówno pochodzenia żydowskiego czy innego.
Dla mnie Mordechaj Anielewicz to wielki bohater i patriota, a warszawska masada to wielki symbol dla męstwa i odwagi, tak samo jak Zadwórze (Polskie termopile)tu linki:

http://blogbiszopa.pl/2012/07/bunkier/

http://www.youtube.com/watch?v=LupnLSk53YE

ale już nie jestem dumny z działalności polskich żydów z organizacji ZWI MIGDAL:

http://www.wykop.pl/ramka/292818/zwi-migdal-czyli-jak-zydzi-hanbili-swoje-kobiety/

Uważam, że trzeba walczyć z wzajemną niechęcią polsko-żydowską ( z antysemityzmem oraz antypolonizmem)

Zgadzam się z wypowiedzią aktualnego ministra
spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego:

Na pytanie dziennikarza "Haareca", czy to prawda, że Polska jest obecnie krajem filosemickim, Sikorski odparł: "Jestem zaskoczony Pana zdziwieniem. (...) Przez pokolenie Polska przyjmowała Żydów, podczas gdy inne kraje ich wypędzały. (...) Teraz po prostu wolna Polska wraca do naturalnego stanu, do tradycji tolerancji, z której jest dumna". Podkreślił, że liczba antysemickich incydentów w Polsce jest minimalna w porównaniu do innych krajów europejskich i USA.

to cytat z tego artykułu:

http://www.polskatimes.pl/artykul/374076,sikorski-nazisci-dokonali-holokaustu-wbrew-naszej-woli-ale,1,id,t,sa.html

a tu przetłumaczone cytaty pod tym artykułem:

http://piotrbein.wordpress.com/2011/03/03/komentarze-w-haaretz-pod-wywiadem-z-sikorskim/

Jak widać po tych komentarzach wypowiedzi anty-polonistów oraz antysemitów nie sprzyjają kontaktom po między naszymi narodami.
Jak jeszcze dodać wypowiedzi innych np. Izraela Singera czy Debbie Schlussel... to już ciężko mówić o jakiś sensie tej akcji...teatru jak to Pani nazwała.


A jednak uważam, że warto popierać takie akcje jak tęsknię za Tobą Żydzie ponieważ to co się wydarzyło było wbrew naszej woli.I dla mnie to oczywista oczywistość.
Po odzyskaniu niepodległości 17 września 1993 roku (dla tych co nie wiedzą to opuszczenie wojsk Radzickich Polski) i życiu w wolności możemy w końcu wyrażać swoją opinię.
Michał Zorzycki
Comment
Re:
Komentarz:2 , śro listopad 28, 2012, 09:23:02
Odniosę się tylko do trzech zdań, bo na temat konfliktu palestyńsko-izraelskiego nie wiem za wiele, poza ogromną chęcią obu do panowania w regionie.

"Tak, mordercą bowiem zabili nam Jezusa. Dla wyjaśnienia to nie Żydzi zabili Wam Jezusa. Również ŻYDA!!! Tyko Rzymianie, ale ja nie myślę udzielać tutaj lekcji historii, żeby się więcej dowiedzieć na ten temat proszę poczytać więcej książek."

Pani Joanna ma natomiast wszystkich Polaków za idiotów:) Pani Joanno zapewniam, że nauki księży o tym, że Żydzi są źli bo zabili Jezusa są taką sama propagandą "antysemicką" jak to, że Żydzi rządzą Polską:). Powiem więcej, zdecydowanej większości Polaków jest zdecydowanie obojętne co księża mówią i mało kto rozmyśla o tym kto zabił Jezusa:D. Jest to wręcz śmieszne.

Co do historii w Izraelu to nie wiem jak jest nauczana, zdziwił mnie tylko raz pytanie poznanej miłej pary we Włoszech z Izraela "czy nie żałuje że Polska nie przystąpiła do wojny po stronie Francji i Wielkiej Brytani" ;D chwilę mi zajęło, zanim zdołałem coś odpowiedzieć:D A minę musiałem mieć nietęgą;) ale nic:) Pomijając ten fakt spędziliśmy miło kilka dni:)

"Czy ten teatr z niby-tolerancją ma sens? Uważam, że nie, nie ma sensu, bo to przypomina mi wybieranie się z motyką po słońce."

tolerancją? ta strona nie ma na celu wyrażenie tolerancji, tylko coś więcej. Pani to przeszkadza? Może nie problem tkwi w antysemityzmie tylko antypoloniźmie? Tak warta jest ta "szopka" wiele!!! bo nie chodzi o to żebyśmy się pokochali, tylko zrozumieli nawzajem. Bo jest Pani przykładem Żydówki który widzi tylko krzywdy swojego Narodu, bardzo egoistycznie, nie dostrzegając innych aspektów i problemów.

Nie tylko w Polsce istnieje propaganda, świetnie się ona również ma w Izraelu. Zapewniam.

Wybieranie się z motyką na słońce? Ja jestem pierwszy w kolejce, bo trzeba próbować, a nie poddawać się od początku. Lepsze jest wzajemne zrozumienie, niż siłowe i z korkami w uszach przekonywanie do swojej racji! Bo takiej nie ma, ona jest po środku!
Aneta Frejholm
Comment
Znowu nietolerancja
Komentarz:1 , śro listopad 28, 2012, 08:59:45
"Krew na nas i na dzieci nasze" - tego chyba nie powiedzieli Rzymianie...
Prawda jest taka, że to ludzie Pani pokroju napędzają ten pseudo antysemityzm. Zastanawiam się, czy w najbliższym czasie samo użycie słowa 'Żyd' nie będzie obraźliwe. A jeżeli mowa o konflikcie izraelsko - palestyńśkim, to Polacy pod rządami zaborców też walczyli o wolność, a prawda jest taka, że odebraliście Palestyńczykom ich ziemię.
First | Previous | Showing comments 21 to 24 of 24