Lublin

Polemika na temat słów: "nieznosze żyda jako mentalność ludzką"

Oto jeden z najdziwniejszych komentarzy jaki pojawił się na tesknie.com. Rozpoczął on ciekawą polemikę, gdyż przecież trudno zrozumieć, czym jest "mentalność żyda" w oderwaniu od narodowości.

"Szczerze mówiąc ja nienawidzę żydów ale nie takich prawdziwych tych z krwi i kości, którzy są żydami od urodzenia ,przecierz to są normalini ludzie tak jak my wszyscy ja nieznosze żyda jako mentalność ludzką. Moim zdaniem nie powinienneś tego ukrywać bo to jest chore TY jesteś CZŁOWIEKIEM , niema czegoś takiego jak Żyd ,Murzyn itd. My jesteśmy ludźmi" Oryginalnie komentarz pojawił się tu:http://www.tesknie.com/index.php?id=1422

Grzegorz: Odnośnie tego komentarza, że ktoś nienawidzi Żydów jako mentalność ludzką. Tego lata będąc w Turcji na wakacjach, rozmawiałem ze sprzedawcą z przed centrum pamiątkowym, który pochodzi z Azerbejdżanu. 90% klientów tego centrum to Rosjanie. Oni, Azerowie, też sporo wycierpieli od Rosjan. Był przekonany, że my, Polacy, też ich nienawidzimy między innymi za zestrzelenie samolotu z naszym prezydentem (tak myśli). Ja mu na to odpowiedziałem: że mogę jedynie mówić za siebie i ja osobiście nienawidzę Rosji jako państwa (dążenie do dominacji w regionie, kolejny carat) ale Rosjan to lubię. Lubie Sergieja, Walentynę których poznałem w Anglii...itd. Myślę, że o to chodzi. Ktoś kto się urodził żydem, katolikiem czy muzułmaninem nie powinien się tego wstydzić. Ja teraz się zastanawiam jak ja bym zareagował jak by mi ojciec powiedział, że jestem żydem... W sumie jak wynika z opracowań naukowych to w historii Polski wiele razy Żydzi przechodzili masowo na chrześcijaństwo. Chodź by dlatego aby zachować majątki... Uważam, że my Polacy powinniśmy obudzić się i uświadomić sobie, że to też Polacy tylko innego wyznania, z bardzo silną kulturą która przetrwała kilka tysięcy lat itd. Ja chciałbym, żeby żydzi byli w Polsce szanowani. Bo ten naród bez Państwa do nie dawna wiele przeszedł w swojej historii, bo wiele wniósł w naszą historię ludzką, naukę , prawo itd. Bo Mojżesz, Jezus, Maryja, Tuwim, Korczak, Polański, i wielu innych jest żydami. Ale także chciałbym aby Polacy byli szanowani w Izraelu. Wzajemna niechęć powinna być zasypana.Niech będą starania o to jak o dobre stosunki z niemcami,rosjanami,czechami itd. Wymiana uczniów, dni kultury itd. No widzę dużo dużo pracy. Moi rodzice pochodzą z okolic Grajewa. Tam widać władze miasta się starają. Tu zamieszczam film: http://www.youtube.com/watch?v=CjHsHa_ykyA&feature=related I aby więcej takich inicjatyw.

---------------------------

Izrael Zybersztain: Zasadnoczo nie odpowiadam i nie zwracam uwagi na anonimowe wypowiedzenia. Ale..., tym razem - trudno mi sie wstrzymac. Mam nadzieje , ze ten\ta typek jest przedstawicielem/ka tylko malej czesci nowego/dzisiejszego pokolenia Polski: N i e n a w i d z i s z bo...wiesz(?), znasz(?), rozumiesz(?), przezyles\as(?). Nienawidzisz tylko takich,ktorzy maja krew i koscie? Co z tymi ktorzy maja skore(dluga?krotka? jasna? ciemna? wiszaca? i jeszcze... - mozesz sobie wybrac!). A co z nosami??? Ale co z tymi ktorzy sie jeszcze nie urodzili?? Czy popatrzyles/as kiedys w lustro i zapytales\as sie tego/ej ktorego/a tam widzisz: DLACZEGO? Czy mozliwa przyczyna twej nienawisci moze byc poprostu strach, bo SIE BOISZ. Boisz sie, bo jestes widocznie olbrzymim tchurzem i kretynem.Bo tylko TAKI moze odczuwac taka beznadziejna nienawisc do ludzi. Wlasnie TAKA, STRASZNA NIENAWISC jest widocznie przyczyna ze owy Zyd z Lublina boi sie TAKICH JAK TY (tak widocznie bylo zawsze), bo nie pomogly Zydom proby asymilacji, jak np. Janusz Korczak,Emil Breitner, Bruno Schultz i duzo ,duzo innych (przykladow nie brakuje), ktorzy mysleli ze dla Zyda jest to prawdziwa droga do awansu spolecznego miedzy Polakami i ucieczka od mniejszosci zydowskiej w Polsce. Okazało sie...? Nie winien jest ten z Lublina, ze urodzil sie Zydem - Zydem w Polsce.Ze jego rodzice nie zdolali/ chcieli/mogli/ mieli odwage czy "rozum" opuscic/wyemigrowac w czas z tego miejsca ktore ich NIE CHCE. DZIS ma On jednak SZCZESCIE...Jesli bedzie chcial (trzeba do tego duzo odwagi) czeka na niego: JEGO PANSTWO_- JEGO ZYDOWSKA OJCZYZNA - IZRAEL, w ktorym zostanie przyjety otwartymi ramionami, bez zbytecznych pytań. Czy to łatwe? Z własnego, osobistego doswiadczenia: odpowiedz jest NIE!!! - TO NIE LATWE! Dla porownania, mozna pytac Polaka, ktory wyemirowal z Polski , czy jest mu tam za granica, daleko od swej ojczyzny - dobrze/lepiej?... Tylko jedno moge zabezpieczyc owymu Zydowi z Lublina: Nikt, nigdy nie powie w Izraelu jego dzieciom/wnukom T Y P A R S Z Y W Y Z Y D Z I E Czego trzeba jeszcze?


Autor: Anonim


Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.