Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Mirella Machnikowska

Trzeci raz w zyciu(a zyje lat nie malo) czuje taka solidarnosc i wspaniale uczucie odnalezienia dobrych ludzi i szlachetnych intencji. Podziwiam sposob oddania holdu tak wspanialemu Narodowi. JESTEM Z WAMI                                                      

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Tolek
Comment
Dzieki
Komentarz:2 , czw luty 25, 2010, 15:06:55
Należę do Żydów wypędzonych z Polski w 1968 roku. Czytałem wiele komentarzy tu, na tym forum, na ten właśnie temat. Pani słowa wzruszyły mnie do głębi. Jednak są Polacy (tacy jak Rafał, twórca tego projektu, jak Pani, jak wielu innych moich Przyjaciół w Polsce i na świecie), którzy potrafią odrzucić pejoratywne znaczenie słowa żyd. Dzięki za to.
Grażyna Janczak
Comment
Komentarz do listu p. Machnikowskiej
Komentarz:1 , czw styczeń 28, 2010, 07:50:10
Tez jestem pełna podziwu dla inicjatywy i takich ludzi jak pan. Z domu wyniosłam pejoratywne uzcucia na temat ŻYDÓW, ALE TERAZ ZMIENIŁAM ZDANIE. TAK TRZYMAĆ.