NAJNOWSZE

Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...300 000 krzeseł - Warszawa

Data wydarzenia:

Cel akcji:
upamiętnienie wywiezienia do Treblinki Żydów z warszawskeigo getta

Opis:
Rafale, chodzi mi po głowie taka akcja (zainspirowana rozmowami na Polskiej Radzie Chrześcijan i Żydów)- żeby wystawić w Warszawie 300 000 pustych krzeseł między 22 lipca a 22 września tego roku. Będzie to 70. rocznica likwidacji warszawskiego getta. Gdyby tak warszawiacy wystawiali puste krzesła... mozna by je numerować, a potem każdy mógł siobie takie krzesło zabrać. Gdzie? Jak? nie wiem, to tylko idea...szukam ludzi chętnych do realizacji W wariancie minimum: codziennie odjeżdzały transporty ok. 10 000 osób z Umschlagplazu. Może tam ustawic 10 000 krzeseł? Może razem spróbowalibysmy taka akcję przeprowadzić? pozdrawiam serdecznie Ewa Telezyńska ewa.telezynska@gmail.com

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.