Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Wolsztyn

Wspomnienie o anonimowym Żydzie

Wolsztyńskich Żydów już się nie pamięta. Najwięcej z nich żyło w I poł. XIX wieku. Była to druga społeczność w mieście, zamieszkanym przez protestantów i katolików. Nie było mi dane poznać żadnego Żyda z Wolsztyna, nad czym bardzo ubolewam.

Czytaj więcej...
Komentarze: 1 / Dodaj swój komentarz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wspomnienie o anonimowym Żydzie

Tęsknię za Tobą Żydzie! Jestem mieszkańcem zachodniej wielkopolski. Dziś mam 21 lat i ogromny żal, że nie było mi dane poznać w całości historii mego miasta. W samym centrum Wolsztyna stała piękna synagoga, tuż przy rynku. Dziś już nie ma po niej śladu.

Czytaj więcej...
Komentarze: 7 / Dodaj swój komentarz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wspomnienia 1 - 2 z 2
< Poprzedni 1 Następny >