Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Powisle

Jeden z ostatnich napisów w Warszawie zamalowany pod reklamę...

Niestety. Pierwszy historyczny napis Tęsknię... na Powiślu pod mostem na ulicy Kruczkowskiego został usunięty i zamalowany. To przy nim złapała mnie policja. Ten napis wykonałem w listopadzie 2009 roku, czyli przetrwał 2 lata.  Został przykryty gruntem pod reklamę...

Może trzeba wrócić do malowania tych napisów, co? Czy ktoś chciałby pomóc?

Teraz:

kruczkowskiego

Przedtem:

Warszawa 1

 

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
betlej
Comment
Pani Ylvo
Komentarz:5 , pon czerwiec 09, 2014, 09:44:33
Pani Ylvo,

akcję Tęsknie za Tobą, Żydzie w całosci sfinansowałem ja, Rafał Betlejewski, z własnych środków. Nigdy nie przyjąłem żadnego dofinansowania, a nawet rezygnowałem z honorariów, jeśli się takie pojawiały. Żałuję bardzo tego, bo przy odpowiednim finansowaniu mógłbym stworzyć coś dużo większego.

Co do obiektywności, to nigdy nie był serwis mający obiektywność na celu. To jest serwis służący wyrażaniu ciepłych emocji woboc Żydów, jako społeczeństwa utraconego. Można tu wyrażać wspomnienia i tęsknoty. Serwis nie prowadzi żadnej "obiektywnej" dyskusji czy debaty, czy nawet studiów na ten temat. To jest, by tak rzec, projekt towarzysko społeczny. Brakuje po prostu w Polsce stron, na której ci, którzy tego pragną, mogliby zaprezentować swoje pozytywne nastroje. Natomiast nie brakuje stron, na których prowadzi się dialog w stylu, który pani zaprezentowała. I można z nich korzystać.
Ylva
Comment
Re:
Komentarz:4 , pon czerwiec 09, 2014, 00:54:58
Ciekawe kto finansuje ten serwis i obie te akcje?
Ylva
Comment
Re:
Komentarz:3 , pon czerwiec 09, 2014, 00:51:14
Czy wasza akcja ma na celu przygotowanie społeczeństwa do równolegle prowadzonej akcji Ruchu Odrodzenia Żydowskiego o tytule Manifesto, czy jak jej tam?
http://1vze7o2h8a2b2tyahl3i0t6812c3.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/04/Manifesto.jpg

Interesujące. Przeszło dwa miliony Polaków zostało zmuszonych do emigracji zarobkowej, zatem na ich miejsce mają nadzieję napłynąć Żydzi? Dla nich już z pewnością zatrudnienie i pomoc socjalna się bez problemu znajdzie, prawda? Absurdalne. Niemal tak absurdalne jak treść tego całego manifestu. Ziemia ich ojców i przodków - ośmielę się przypomnieć - jest na Bliskim Wschodzie, a nie w Europie Środkowej, ani tym bardziej w Polsce. Poza tym jedno państwo w państwie, czego byliśmy wszyscy - że się tak wyrażę - dosłownie naocznymi świadkami, już bezprawnie i bezkarnie stworzyli. Żaden trzeźwo myślący człowiek nie życzyłby sobie powielenia losów Palestyńczyków. Ach i jeszcze ten zwrot: "nie planujemy żadnej inwazji". Nie wiem, śmiać się? :|
Ylva
Comment
Re:
Komentarz:2 , pon czerwiec 09, 2014, 00:27:51
Swoją drogą, zapoznałam się nieco z treściami głoszonymi w tym serwisie i mam mocno mieszane uczucia. Artykuły, które tutaj prezentujecie i zamieszczacie są bardzo tendencyjne biorąc pod uwagę historyczne fakty. Innymi słowy piszecie to co chcecie pisać, ale niekoniecznie wszytko i niekoniecznie prawdę. Niewygodne fakty zostają celowo przemilczane. Wizerunek Żyda ma być w waszym zamierzeniu nieskazitelny i koniecznie bardzo pokrzywdzony. Nikt inny nie może być porównywalnie pokrzywdzony, jedno tylko Żyd i nikt nigdy z nieskazitelnej ręki Żyda nie mógł zaznać niczego złego. Ciekawe? Nigdzie jakoś nie ma wzmianek ani o lichwie, ani donosicielstwie i innych mało przyjemnych historycznych faktach dotyczących przedstawicieli rzeczonej nacji, tylko sam lukier i superlatywy oraz wizerunek wiecznej ofiary, choć w Europie i na świecie zagład o porównywalnej skali było nawet kilka, ale tylko jedni Żydzi od kilkudziesięciu lat niestrudzenie odcinają z tego tytułu kupony, co staje się już wyraźnie męczące i ponadto obłudne, biorąc chociażby pod uwagę ich obecne poczynania względem bliskowschodniej ludności, które w ich mniemaniu zapewne nie noszą znamion ludobójstwa i zostały uszlachetnione wyższymi pobudkami oraz wzniosłymi ideałami.
Ylva
Comment
Re:
Komentarz:1 , pon czerwiec 09, 2014, 00:13:51
Nie podobają mi się te wasze napisy. Nie ważne jakie głosicie treści, ale najzwyczajniej na świecie szpecicie miasta, jak nastolatki z patologicznych blokowisk. Kurczę, nie rozumiem, jak jedziecie zagranicę to się zachwycacie jak tam pięknie, jakie piękne kamienice, jak czysto, a sami na własnym podwórku tworzycie klimat zapuszczonych slumsów. Żeby to chociaż była jakaś sztuka, jakiś jeden profesjonalny mural, to jeszcze pół biedy, ale to co wy tu tworzycie i fotografujecie to podchodzi pod klasyczny wandalizm. Chcecie mieć tak ładnie jak na zachodzie? To nie twórzcie walącej po oczach brzydoty!