NAJNOWSZE

Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Polska dla Wszystkich - cała Polska

Data wydarzenia: 20 wrzesień 2011

Cel akcji:
Koalicja Razem przeciwko antysemityzmowi, dziesiątki organizacji pozarządowych i setki ludzi w dziesiątkach miast całej Polski pod szyldem projektu "Polska dla wszystkich" (www.polskadlawszystkich.pl) wspólnie obchodzić będą 14 października DZIEŃ TOLERANCJI!

Opis:
Koalicja Razem przeciwko antysemityzmowi, dziesiątki organizacji pozarządowych i setki ludzi w dziesiątkach miast całej Polski pod szyldem projektu "Polska dla wszystkich" (www.polskadlawszystkich.pl) wspólnie obchodzić będą 14 października DZIEŃ TOLERANCJI. Razem wypuścimy lampiony wolności, zagramy w piłkę w ramach projektu "wykopmy rasizm ze stadionów", namalujemy antyrasistowskie graffiti i zrobimy wiele innych fantastycznych rzeczy. Wierzymy, że z Państwa pomocą nagłośnimy te działania i dzień tolerancji na stałe wpiszę się w niezwykle ważne dla każdego mieszkańca Polski wydarzenie. Serdecznie zapraszam do włączenia się się w obchody dnia tolerancji i wzięcia udziału w konkursie koalicji Razem przeciwko antysemityzmowi i Ministra Spraw Zagranicznych na najciekawsze działania, w którym wygrać można nawet 10 000 zł. Wystarczy wejść na stronę www.polskadlawszystkich.pl, zgłosić swoje działanie i pokazać wszystkim, że warto być tolerancyjnym. Jeśli macie Państwo jakieś pytania jestem do dyspozycji. Pozdrawiam Maciej Jędraszek tel. 606 414 721 Prezes Zarządu Fundacja Centrum Tolerancji www.centrumtolerancji.pl

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


staryZyd z Izreala
Comment
Re: cała Polska
Komentarz:9 , sob styczeń 25, 2014, 11:50:53
Przykro mi bardzo,ale...co sie "stalo" tam na schodach W Moskwie???
Co to dotycza Zydow?
A moze to...pomylka?
Tyle pytan?...
stary Zyd z Izraela
betlej
Comment
Re: cała Polska
Komentarz:8 , pią styczeń 10, 2014, 08:15:14
Pani Miro, mi także wstyd. Dobił mnie ten paszkwil. Jest mi niezmiernie przykro.
Mira
Comment
Paszkwil
Komentarz:7 , pią styczeń 10, 2014, 08:09:02
Dziękuję za informacje bo nie miałam pojęcia o co tu chodzi no ale teraz jak oni chcą wojnę to dostana od demie!! Zamiast podziękować to się wypisuje takie bzdury? Nie do pomyślenia!! Az mi wstyd!!
betlej
Comment
Re: cała Polska
Komentarz:6 , pią styczeń 10, 2014, 07:51:33
Pani Miro!
Dziękuję za głos. Proszę napisać im słowo na portalu izrael.org.il - tu: http://izrael.org.il/kultura/4021-etapy-kariery-rafala-betlejewskiego.html
Chyba trzeba dawać odpór takim głupotom. Ten artykuł może zabić projekt Tęsknię...
A panią Eli Sidi próbuję zaprosić do radia RDC, żeby opowiedziała o swojej książce. Pozdrawiam!
Mira
Comment
Paszkwil
Komentarz:5 , pią styczeń 10, 2014, 07:15:26
Ja nie rozumiem? czy to ten Adam tak sadzi i Panu Panie Betlejewski ubliża? czy kto i co? widzę tutaj tez nutkę zazdrości ze jest taki wspaniały człowiek jak Pan i robi dużo żeby ten antysemityzm w Polsce zagasł i żeby się zupełnie zniszczył a ze na Betlej wypisują bzdury to nic nowego, Jeśli ktoś Panu zazdrości to proszę bardzo zacząć sam coś działać w tym kierunku, właściwie słuchałam bardzo ciekawa audycje w radio z Panem Betlejewskim i w związku z tym kupiłam przez internet ciekawa książkę którą nie mogę się doczekać przeczytać, przeczytałam jednym tchem książkę Eli Sidi " Gojka Z Izraela" o Izraelu coś nadzwyczajnego i bardzo mi się to przyda kiedy w Maju będę w Izraelu na Zjeździe 68 od 37 lat ostatniego bycia w Izraelu, tylko dalej nie rozumiem kto to wreszcie wypisuje te bzdury?? Pozdrawiam Mira.Dziękuje ci Ignac ze dałeś mi znać.
Ignac Zylbersztaj
Comment
"paszkawil"
Komentarz:4 , czw styczeń 09, 2014, 09:07:11
Dziekuje za odpowiedz.
Co jeden??? (brak mi okreslenia) moze popsuc,duzo innym (z dobra wola) trudno im bedzie to naprawic.
Pozdrawiam z Izraela
Ignac Zylbersztajn
betlej
Comment
Panie Ignacy
Komentarz:3 , śro styczeń 08, 2014, 21:30:14
Panie Zylbersztajn, korespondowaliśmy nie raz, więc trochę się nawet znamy. Myślę, że ma pan wyrobiony pogląd i na projekt Tęsknię i na mnie.

Jeśli zaś chodzi o ten paszkwil, to myślę, że kompromituje on nie tylko autora, ale także i serwis na którym się pojawił. Nawet nie wiem, jak się do tego odnieść, bo po prostu jest mi wstyd za poziom, chamstwo i zwyczajną głupotę, jaką prezentuje.

Włożyłem blisko 10 lat życia w rozbrajanie stereotypów antysemickich w moim kraju, napisałem dziesiątki artykułów, podjąłem wiele rozmów i wykładów, które miały przełamać ignorancję Polaków - moją własną ignorancję płynącą z typowego polskiego wykształcenia - w temacie histori Żydów w Polsce. Jeździłem z krzesłem, odwiedzałem miejsca pamięci, byłem w Izraelu, by uczyć w szkole, spotykać się z Żydami, zaprzyjaźnić się z wieloma, pomagać im tu w Polsce, wydałem dziesiątki tysięcy złotych z własnych pieniędzy, zarobionych przy innych pracach na ten cel, spędziłem dziesiątki godzin na obróbce zdjęć, tłumaczeniu tekstów na stronie tesknie.com, żeby musieć się na końcu skonfrontować z czymś takim?

Jest mi po prostu wstyd za tego człowieka. Jakiego rodzaju podłość trzeba w sobie mieć? I jakie świadectwo wystawia się innym polskim Żydom takim stosunkiem do kogoś, kto jako pierwszy publicznie i na taką skalę wyznał szczery i głęboki sentyment do tragedii polskich Żydów?

Dodam jeszcze, że rozpowszechnianie przez tego człowieka pojęcie "samo nienawidzący się Żyd" uważam za najczystszą frazeologię antysemicką. Pomysł, że "żydowskość" jest czymś, co można w sobie znienawidzić, jest po prostu diabelski. Czymże miałby być "samo nienawidzący się Polak"? Toż to kuriozum! Ktoś posługujący się takim stwierdzeniem musi mieć niskie poczucie wartości własnej tradycji i nie rozumieć, że żydowskość nie jest dogmatyczna, tak jak nie jest dogmatyczny judaizm. To co jest najpiękniejsze w tej religii i filozofii jest właśnie otwartość na interpretację i intelektualną spekulację, na wielokolorowość ekspresji. To, że ktoś inaczej podchodzi do żydowskości nie oznacza jeszcze, że się nienawidzi! Sądzę, że mówi to człowiek, który nie rozumie, że także i Izrael nie jest żydowskim dogmatem i w obrębie społeczności żydowskiej znajduje się setki tysięcy Żydów, którzy poddają w wątpliwość pomysł utworzenia tego państwa oraz przyjętą przez nie politykę.

Płytkość myśli i jednostronność oceny płynącej z jakiegoś doraźnego politycznego impulsu przypomina poziomem jako żywo antysemickie paszkwile polskie. Tak, to mógł napisać tylko Polak zaślepiony nienawiścią. Pan, panie Ignacy, taki styl dobrze zna.

Autor paszkwilu odnosi się do prowadzonych przeze mnie audycji. Powinien dostrzec, że oddaję w niej głos wielu Żydom, choć przecież mógłbym puszczać piosenki, i słucham opinii różnych osób i na temat historii Żydów, i na temat historii Izraela, i konfliktu z Palestyną, współczesności itd. Moimi gośćmi byli Boris Gerus, Przemek Wiszniewski, Szymon Gebert, Ilan Pappe, Noam Chomsky, Tamir Halperin, oraz polscy publicyści i historycy, jak choćby autor niezwykle radykalnego studium pt. Polski antysemityzm oraz Hanna Węglarek z Muzeum Historii Żydów Polskich. Oddaję też głos osobom, które mówią o swoim doświadczeniu pod okupacją izraelską, co zapewne tak ubodło autora.

Porównanie mojej działalności do marca 68 stawia tu kropkę nad i jeśli chodzi o bezdenną głupotę autora.

Jestem szczerze zażenowany i zasmucony tak fałszywą i niechętną opinią wyrażaną na mój temat przez portal mieniący się żydowskim. Protestuję także przeciwko temu poziomowi intelektualnemu, gdyż jak najgorzej świadczy on o polskich Żydach.

Chciałbym temu panu zadedykować słowa, które napisałem na ścianie w Tel Awiwie na długo zanim zaczęły o mnie pisać polskie gazety. Znam te słowa na pamięć:

I miss you, Jew. I miss you in Poland. In all these little villages and big cities. You left a vacuum there. Both is space and my heart. I just wanted you to know that.

Polak.
Ignac Zylbersztajn
Comment
Zgubilem sie
Komentarz:2 , śro styczeń 08, 2014, 13:49:18
Szanowny Panie R. Betlejewski.
Zwracam sie do Pana tym "otwartym" listem bo...
Juz dluzszy czas uczestnicze (pisze tu raz mniej, raz wiecej) w tej "panskiej" akcji "Teskne za Toba Zydzie". Jako zyd polski ( przynajmniej za takiego uwazam siebie), zyjacy w Izraelu, mialem wrazenie, ze ta akcja jest rzeczywiscie OBIEKTYWNA , o ile jest to mozliwe w dziejszej Polsce. Ze rzeczywiscie jednym z jej glownych zadan jest poznanie Zyda ( ktory byl i zostal) szczegolnie przez dzisiejsza mlodziez polska. Nie wiem, nie mam mozliwosci dokazania sobie, czy ma to sens,lub czy jest to tylko "zawracanie glowy" swojej i innym.
Wczoraj dostalem meil od polskiego kolegi, pozwalam sobie (bez jego zgody,za co przepraszam go tu publicznie}opublikowac:

Witam Ignac
Przesyłam ci kilka wycinków artykułu o naszym znajomym. Co o tym myślisz?
Etapy prostackiej kariery Rafała Betlejewskiego
wtorek, 07 stycznia 2014 00:30


Rafał Betlejewski to artysta niebywały. Mało jest osób, które zrobiły w Polsce tak błyskotliwą medialną karierę na Żydach. Betlejewski to przypadek człowieka, który dzięki serii chuligańskich, prostackich i makabrycznych prowokacji obrażających żydowską wrażliwość i pamięć, robi karierę w polskich mediach i podszywa się jednocześnie pod przyjaciela narodu żydowskiego.

Mój artykulik będzie bardzo krótki, ale za to pełen obrazków pokazujących stadia jego "kariery".

1. AKCJA DEMOLOWANIA POLSKICH ULIC, GMACHÓW, MOSTÓW, czyli akcja "TĘSKNIĘ ZA TOBĄ ŻYDZIE"

Wiadomo, że trzeba jakoś zacząć, więc Betlejewski zaczął od akcji wypisywania hasła "TĘSKNIĘ ZA TOBĄ ŻYDZIE". Z czasem, dzięki pomocy zidiociałych mediów (Wyborcza), wciągnął do tego sporo ideowej młodzieży. Jej jest mi naprawdę szkoda i nie mam do młodych ludzi żalu, bo zostali wykorzystani. Chuligani Betlejewskiego obsrywali tym hasłem nawet zabytki, a artysta się tym z radością chwalił na swoim facebooku. Jeśli liczba antysemitów w Polsce po tej akcji wzrosła, to nie będę zaskoczony...

5. W 2012 r. Betlejewski zostaje zaproszony do radia TOK FM i żartuje sobie z gwałtów na kobietach.

6. Obecnie Betlejewski został ekspertem i naczelnym publicystą warszawskiego radia publicznego RDC ds. kwestii żydowskiej, do którego zaprasza i promuje w nim regularnie ludzi, którzy dyszą z nienawiści do Izraela: polskich skrajnych lewaków, samonienawidzących się Żydów (Chomsky, Pappe etc.). Publicystyka godna czasów marca 1968.

Wcale mnie to nie dziwi. Nie jestem też zaskoczony, że szefową tego radia jest Ewa Wanat, była szefowa radia TOK FM.

Wanat skomentowała w 2012 r. na facebooku informację o urodzinach porwanego przez terrorystów Hamasu izraelskiego żołnierza Gilada Szalita, który wyszedł na wolność (po ilu latach niewoli? kto zgadnie?) za cenę wypuszczenia ponad 1000 arabskich morderców. Wanat napisała pod zdjęciem Szalita, że Autonomia Palestyńska to "getto", a Izrael jest "państwem faszystowskim". Nie dziwi mnie angaż dla Betlejewskiego. Swój swego zawsze pozna i doceni.


Najgorsze, że Betlejewski kreuje się na wielkiego przyjaciela Żydów, co potwierdza słuszność ludowego przysłowia: "chroń mnie Boże od takich przyjaciół, bo z wrogami dam sobie radę sam".

Obecna szefowa Betlejewskiego przynajmniej nikogo nie udaje. I za to jej chwała i wyrazy szacunku.

Adam Steinberg, RAMAT GAN

Nie wiem, kim jest ten owy p. Adam Steinberg z Ramat Ganu (w Izraelu I.Z.)
Pytam Pana, P.Betlejowski, Jak mam przyjac,to co tu czytam? To "lata" w interneciepo tytulem: "Etapy prostckiej kariry Rafala Betlejowskiego". Co mam odpowiedziec koledze w Polsce?
Mam nadzieje ,ze moj list zostanie upublikowany i oczywiscie czekam na publiczna odpowiedz, bo..."ZGUBILEM SIE"...
Ignac Zylbersztajn - Izrael
--------------------------------------------------------------------------------
Amanda Ewa Hrabowski
Comment
Polska dla WSZYSTKICH
Komentarz:1 , nie grudzień 04, 2011, 05:05:05
Proszę nie zapomnieć gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych w tej kampanii. Jesteśmy ludźmi też! Amanda, Polka-Amerykanka pochodzenia żydowskiego i biseksual.