Poznań

Baruch Bergman

Gdyby nie anty-semicki obłęd narodowy w Polsce, więcej z nas przeżyłoby zagładę.

Jestem rodzonym Poznaniakiem, którego Szwaby wysiudali przemocą z Poznania w listopadzie 1939ego roku, za to przestępstwo że się urodziłemm Żydem i nadal jestem z tego dumny, choć to nie moja zasługa.

Urodziłem sie w Poznaniu, na Żydowskiej 32 m. 5 w 1925ym roku i nadal czuję rzewny sentyment do tego najśliczniejszego miasta na całym świecie (i w polowie Ameryki). Teraz mieszkam w 50tysiecznym miasteczku, Fort Lee, w Ameryce, jedną milę na południe od mostu Jurka Waszyngtona. Z wielkim bólem i żałością musiałem uciekać z Polski zaraz po wojnie bo żydozercza atmosfera wtedy była tak dla mnie groźna, źe bałem się o własne życie. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o poznanskich Żydach, to zapraszam do poczytania "Pod Pręgierz" lub "Pajak". Dwa zydozercze i barrrdzo popularne czasopisma w latach 30stych.

poznan stary

Przed wojna Poznań liczył 250,000 mieszkanców, w tym 2 tysiace Zydow, czyli 3/4 jednego procenta ogółu mieszkańców. Było nas 350 żydowskich rodzin. Przeżyło wojnę 20 indiwidualnych Żydow, czyli 1%. Reszta, to znaczy 99% poznańskich Żydow zostala zamordowana przez Niemcow. Ja należę do tego jednego procenta, który nie wiem jakim cudem, przeżył. Jestem przekonany, że gdyby nie anty-semicki obłęd narodowy w Polsce, więcej z nas przeżyłoby zagładę.

Jednym z pierwszych poznańskich Żydów, który został bestialsko zamordowany przez krwiożerczych Niemców był nasz ukochany Rabbi, David S. Sender, zabity ze swoją żoną i jednorocznym synem. W 1937 roku usłyszałem jak mój ojciec spiera się z kolegą czy Rabbi Sender, który obchodził właśnie 10 rocznicę ślubu, a nie miał dzieci, powinien rozwieść się z żoną i poślubić inną. Wśród Żydów mocno przywiązanych do tradycji jest taki przykaz, żeby Rabbi, który po dziesięciu latach małżeństwa ciągle nie ma dzieci, rozwiodł się z żoną i poślubił inną. Rabbi Sender, kiedy skonfrontowany z taką sugestią przez swych wiernych, delikatnie wyjaśnił, że nie tylko kocha swoją żonę ale że także jest w niej zakochany. No i wkrótce, w jedenastą rocznicę ślubu żona Rabbiego urodziła zdrowego i pięknego syna. Niemcy, zaraz po podbiciu naszego miasta, porwali ich i w swoim bezmyślnym okrucieństwie, zagłodzili całą trójkę na śmierć.

garbary Garbary

W sierpniu zeszłego roku zostałem zaproszony przez Miasto Warszawe na obchod 65ej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w ktorym bralem czynny udział. Przyjęto mnie tak życzliwie, że mi serce stopniało z wzruszenia. Jak niektorzy (dobrzy) z Was tęsknicie za mną, to ja szczerze tęsknię za Wami. Pozdrawiam tych wszystkich, którzy nie nienawidza mnie tylko dlatego że jestem, jak mnie w Polsce nazywano, parszywym Żydkiem. (Prosze sobie wyobrazić, że ja już jestem przeszło 62 lata w Ameryce i nikt mi jeszcze nie wytknal tego ze jestem Żydem. Może dzięki temu, życie jest radosne i ciekawe. Mimo moich 85 lat nadal rozkoszuję się tym pięknym i ciekawym życiem, które mnie otacza.)

Chętnie bym się znowuż publicznie roztopił w mojej tęsknocie za Poznaniem, ale kiedy to ostatni raz zrobilem na łamach tej wlasnie publikacji, to w odpowiedzi otrzymalem żydozerczą odpowiedz.

Niech Pan Bóg błogoslawi Amerykę!

mickiewicza Ulica Mickiewicza.


Autor: Baruch Bergman


Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Showing comments 1 to 10 of 27 | Next | Last
Jakub Matczak
Comment
Ludzie
Komentarz:27 , nie grudzień 29, 2013, 10:55:32
Mnie żyd nazwał małym polaczkiem .... i co ? i nic !

Ja nazwałem go żydem i zostałem antysemitą

Tak być nie może... niech sobie znajdą inne kozły ofiarne i niech stąd wyjadą to będzie spokój na wieki wieków...
Michu normalny
Comment
do Betlej
Komentarz:26 , pon sierpień 12, 2013, 10:03:41
Czy Ty jesteś zdrowy na umyślę ? Człowiek ma antypolski obłe narodowy, do dziś 100% Żydów wraca do przeszłości zamiast spojrzeć przyszłość i podjudza jawnie dookoła. Niektórzy ludzie już na prawdę nie potrafią samodzielnie myśleć!!!Na szczęście mam wrażenie, że się to zmienia. Całe życie tylko czytam jakieś obelgi pod adresem Polaków od Żydów. Im więcej tego jest tym bardziej jesteście mi obojętni. Czytając takie tytuły wzmacniacie tylko moją świadomość i nie zniszczycie mnie w taki sposób!
Michu
Comment
Re: Baruch
Komentarz:25 , pon sierpień 12, 2013, 09:55:17
Panie Baruch Bergman jest pan chamem pisząc coś takiego w tytule! Weź już się pan odczep od Polaków bo sami lepsi nie jesteście spójrzcie na siebie. Miałem okazje poznać Żyda. Gdy nie szło mu coś po jego myśli to wpada w frustracje i chyba by każdemu oczy wydłubał. Czy wy macie coś z psychiką ?
Hater
Comment
Re: Baruch
Komentarz:24 , pon lipiec 01, 2013, 20:38:17
Panie Bergman, trochę historii...

Żydzi aktywnie współpracowali z zaborcami - Otto von Bismarck powiedział ,,Bóg stworzył polskich Żydów by byli naszymi szpiegami'',
Żydzi masowo witali bolszewików w 1920 r.,
Żydzi masowo kolaborowali z Sowietami w 1939/1940, m.in. ustalali listy, kto ma być wywieziony do gułagu,
Żydzi w latach 1945-1954 tworzyli kadrę sędziowska, która skazała na śmierć tysiące Polaków.

Mam wymieniać dalej?

I pan po tym wszystkim ma tupet domagać sie sympatii, a nawet uwielbienia, i gada pan o ,,obłedzie narodowym''? Wy sami określacie to jako ,,hucpa''!!

@Kinga

Typowy słodziutko-propagandowy komentarz. Każdy, kto krytykuje Żydów/Murzynów/Arabów, sieje nienawiść. Za to opluwać własną kulturę i tradycję wolno, a nawet należy. Jakie są powody, by kochać Żydów? Ja ich nie widzę, poza oczywiście lewacką ideologią (kiedyś należało kochać Związek Radziecki). Sympatia nie przychodzi sama, trzeba sobie na nią zapracować! Proponuję poduczyć się nieco historii... :)
Kinga
Comment
Re: Baruch
Komentarz:23 , pon czerwiec 24, 2013, 07:56:38
Mam łzy w oczach czytając te nienawistne komentarze. Panie Bergman, proszę nie brać tego do siebie. Mam 18 lat i niestety nie mogę wypowiedzieć się w imieniu wszystkich moich równolatków, jednakże chcę zapewnić, że są w Polsce ludzie, którzy nie sączą jadu "tak dla zasady". Bardzo bym chciała, żeby stosunki Polsko - Żydowskie się poprawiły, ale zanim to nastanie miną lata... Zapewne jest Pan przygotowany na tą falę nienawiści, jak to w Internecie, ale mimo to chciałam dodać od siebie coś, co może chociaż odrobinę doda otuchy.
Baruch Bergman
Comment
ANTYSEMITYZM-POLSKI OBLED NARODOWY
Komentarz:22 , pon czerwiec 24, 2013, 02:34:51
URODZILEM SIE W POZNANIU 88 LAT TEMU, NA ULICY ZYDOWSKIEJ 32 m.5. SZWABY, W LISTOPADZIE 1939 WYGONILI WSZYSTKICH POZNANSKICH ZYDOW Z POZNANIA. 99% ZOSTALO BESTIALSKO ZAMORDOWANYCH. JA NALEZE DO TEGO 1EGO PROCENTU KTORY PRZEZYL. JESTEM W AMERYCE JUZ 66 LAT I JESZCZE NIKT NIE WYTKNAL MI TEGO ZE JESTEM ZYDEM. WIELE Z MOICH OBECNYCH PROB KOMUNIKOWANIA SIE Z POLAKAMI W POLSCE KONCZY SIE
PONIZENIEM MNIE, JAKO ZE JESTEM ZYDEM. JA TO TLUMACZE JAKO OBLED NARODOWY. AMERYKA JEST LOGOSLAWIONYM KRAJEM.
kuba
Comment
pytania dające do myślenia 2
Komentarz:21 , pią czerwiec 21, 2013, 16:23:50
Czy Karol (od tego prymitywnego komentarze poniżej) ma coś wspólnego z Karolem Kotem (to tylko trzy literki nazwiska), odpowiedzialnego za zabójstwa, próby zabójstw i podpalenia. W latach 60. wiele osób było zamordowanych w Krakowie. Czy nie powinna wasza rodzina przeprosić wszystkich Polaków na łamach przynajmniej Waszego Dziennika i zapłacić nam ogromne odszkodowania?

A Pana Bergmana pragnę przeprosić za wszystkie niestosowne komentarze, a także wszystkie krzywdy wyrządzone przez Polaków.
Mimo wszystko mam głębokie przekonanie, że nie wszyscy Polacy są antysemitami. Niestety mała prymitywna grupka potrafi zepsuć opinię większości.
karol
Comment
pytania dające do myślenia
Komentarz:20 , pon czerwiec 10, 2013, 12:04:37
Czy może ma pan coś wspólnego z Jakubem Bermanem (bo to tylko jedna literka)znanym pracownikiem UB który wsławił się tym, że mówił podczas przesłuchań "na was to szkoda kuli - dlatego zabijał AK-owców uderzeniem ciężkiego młota, po którym zatrzymywała się akcja serca"? Ostatnio IPN odkopało właśnie zbiorowy grób niedaleko jego willi, w którym było ponad 390 zwłok, z których jedna tylko zginęła od kuli. Czy nie powinniście za to przeprosić Polaków na łamach całej prasy na świecie oraz zapłacić nam ogromne odszkodowania?
Jan Janicki
Comment
antypatia
Komentarz:19 , nie styczeń 13, 2013, 14:01:39
Dlaczego wszyscy was nie lubią
Hater
Comment
Re: Baruch
Komentarz:18 , śro listopad 21, 2012, 17:48:38
Panie Bergman, gdyby Ameryka była najeżdżana i okupowana tyle ile Polska i gdyby Żydzi tamtejsi kolaborowali z każdym wrogiem - antysemityzm byłby silniejszy. Gdyby Żydzi np. nowojorscy izolowali się tak od reszty społeczeństwa jak Żydzi polscy i jak oni mawiali ,,wasze ulice...'' - rezultat byłby ten sam. Uś, panie Baruch, weź mnie pan tak wytłumacz, czemu w ciągu ostatnich 2500 tys. lat wyrzucano was z ponad 200 krajów? Aj waj, cały świat zły, tylko wy jedni dobrzy?
PS. Bywam w USA, rozmawiam z ludźmi (którzy są ze mną szczerzy, bo z głupim Polaczkiem mogą) i twierdzę, że Amerykanie was nienawidzą jak zarazy, tylko obawiają się politpoprawnego terroru. Na Pana miejscu nie spałbym tak spokojnie... :)

Tak przy okazji, tylko psycho- i socjopaci mogą kochać Żydów. Normalni ludzie mają zdrową, ewolucyjnie uwarunkowaną niechęć do wrogów wewnętrznych i pasożytów społecznych. Miłośc do pcheł i karaluchów też byłaby nieco dziwnie postrzegana... :) :)
Showing comments 1 to 10 of 27 | Next | Last