Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Aleksander Grzebyta

Nikt mnie nigdy nie wychowywał w niechęci do Żydów. Nabyłem jej sam.

Nie jestem kimś z kręgu narodowców itp. Po prostu myślę, że jestem człowiekiem samodzielnie myślącym i postrzegającym. Uważam, że za dużo jest tematyki żydowskiej w polskiej przestrzeni publicznej. Nudzi mnie ciągłe wspominanie holocaustu. Było i minęło a Żydzi ciągle chcą odcinać od tego kupony. Nie chcę o Was nic wiedzieć i słyszeć. Przynajmniej nie tak dużo. Odczepcie się ode mnie. Nie chcę o Was słuchać w co drugim dzienniku. Nie chcę tylu audycji o Żydach w radiu tok fm.

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
TomaszB
Comment
Re:
Komentarz:4 , wto lipiec 12, 2011, 22:29:58
Co to znaczy "za dużo"? "Nadmierna obecność"? A ile to byłoby w sam raz?
Ależ buduj nowy świat dla swoich dzieci, buduj. Tylko pamiętaj, że w każdym z nas jest coś z komendanta Treblinki. I nie zdziw się, gdy to okropne "coś" pewnego dnia obudzi się i zmiecie z powierzchni ziemi ten nowy świat budowany na pustyni...
A nie za dużo JP2? Katastrofy smoleńskiej? Katynia? A brudnej polityki, sportu, durnowatych pioseneczek w sam raz?
chaim
Comment
Re:
Komentarz:3 , śro marzec 23, 2011, 19:23:00
wszedzie ludzie miaja do Zydow jakis stosunek nega albo pozytywny (chodzi o cywilizacje (judeochrzescijanskie i muzulmanskie) i to nie dziwne w naszej(zydowskiej) cywilizacji zarodzila sie religia chrzescian i muzulmanow, a razem z tym zachowujemy tozsamosc odrebna,im wiecej ich tluka tym wiecej o nich gadaja,co za problem sie kryje w tak spolaryzowanej opinii naszych sasiadow?
Przed wejsciem Polski do EU prowadzilem program edukacyjny w polskich shkolach razem z przedstawicieliami innych mniejszosci narodowych kiedys albo teraz zamieszkujacych teren Polski.Przed rozpocheciem zajec dzieci(10-13lat) byl przeprowadzony takiego rodzaju kwestionariusz ,co dzieci mysla o polakach ,zydach,rosjanach,ukraincach,gypsy.... jakie maja pretencje ,szkody,uchucia ,z chym sie w ogole kojarzy slowo niemiec,zyd,plak.....
naprzeciwko Rosjan-wodka ,bieda,jelcyn
gypsy-kradna,muzyka,konie...
niemiec-hitler,dobrobyt,porzadek..
no i zyd wierza w innego B-ga,nie wierza w B-ga,zabili B-ga,smierdza,skapi,bogaci..
kiedy stanalem przed klasa zapytalem chy ktokolwiek kiedykolwiek widzial zyda? cisza,ok.a kto zna jakiegos zyda? cisza.no to ja zachynam -no moze jakis bardzo slynny chlowiek,albo postac? wreszcie ktos ciho powiedzial Jesus,niektorzy powiedzieli" Co ty gadasz?" powiedzialem ze tak to jest prawda,no to moze kto zna jeszche jakiegos z tej samej historii-"Maria" ok jeszche"Jozef"i to wszystko.... wszystko... nikt nie powiedzial nic wiecej.Druga sprawa to smierdzacy,skapi i bogaci,zaden nie widzial zyda na zywe ochy wiec jak uweszyli smrod jak doswiadchyli skapstwa ,bogactwa???? TRADYCJA!!!!! powiedzialby Tewje mlechnik ze "Skrzypek na dachu" tradycja przekazywana,klamstwa i prawda przemieszane na gust opowiadajacego.Dzieci nie potrafia filtrowac albo badac wszystko co mowia dorosli w tym wieku...mam nadzieje ze jak ktos zapyta tych dzieciakow "chy znaja jakiegos zyda " to do rzeszy swietych zalicha i mnie,jako zywego zyda i to juz bedzie bardziej realne sadzenie o smrodzie ,skapstwie ,chy niewierze w B-ga....
Anonymous
Comment
Re:
Komentarz:2 , wto marzec 22, 2011, 14:36:50
Drogi betleju,
Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie podzielam Twojego zdania. Wojna zakończyła się 60 lat temu. Katów i ofiar było w niej co niemiara i nie dotyczy to tylko Żydów i Polaków. Moja mama mieszkała na terenie obecnej Ukrainy we wsi polsko-ukraińskiej. Jej rodzina cudem uszła kilku pacyfikacjom prowadzonym przez UPA. Zginęli dalsi krewni i znajomi. Po wojnie moja mama zajęła się swoim życiem : kształciła się, pracowała, wychowywała dzieci. Nie należy do żadnej organizacji domagającej się zadośćuczynienia od Ukrainy.
Żyjemy w nowych czasach, budujemy nowy świat dla naszych dzieci. Czas skończyć rozdrapywanie ran. W przypadku Żydów jest moim zdaniem tak, że oni domagają się coraz więcej. Ja nie czułbym obowiązku być bohaterem i pomagać im w czasie wojny.
Poza tym to co napisałem nie dotyczyło tylko kwestii holokaust ale także nadmiernej obecności tematyki żydowskiej w polskich mediach. Np. w radiu TOK FM mamy zdecydowany nadmiar audycji o żydowskiej kulturze, sztuce itd.

Aha i gdzie spotkałeś tych Żydów i ile mają teraz lat ? Bo skoro mamy 60 lat po wojnie ...

pozdrawiam Filozof71
betlej
Comment
Odcinanie kuponów.
Komentarz:1 , wto marzec 22, 2011, 09:15:55
Drogi Aleksandrze,
rozumiem Twój okrzyk. Jakiś czas temu sam mógłbym być jego autorem. Pojąłem jednak wtedy, że był to jeden z moich zrywów wyparcia tematu, odepchnięcia od siebie jego nieuchronności, zaprzeczenia jego istotności dla życia w Polsce. Nie ma jednak innej drogi, my, Polacy, musimy się z tym tematem skonfrontować i proces ten dopiero się zaczyna.
Dziś jednak wiem, to "odcinanie kuponów", o którym mówisz, jest określeniem skrajnie niesprawiedliwym i okrutnym. Spotkawszy wielu Żydów, którzy określają siebie jako "from Poland" widziałem jak bezpośrednią tragedią jest dla nich utrata rodziny, domu i przyjaciół.
Wyobraź sobie, że pewnego dnia Twoja dziewczyna zostaje zgwałcona i wyrzucona przez okno na bruk, Twój ojciec zastrzelony w piwnicy, a Twoja mama z poderżniętym gardłem leży w łóżku, gdy wracasz do domu. Sąsiedzi nie tylko nie starają Ci się pomóc, ale chcą zabrać matki futro. Nikt nie rozumie Twoich łez, i grzecznie radzą Ci wypierdalać do Izraela, bo masz parchy i śmierdzisz.
A teraz idź, "poodcinaj kupony".

Betlej