Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Dokument bez nazwy

Ja też się podpisuję pod projektem, jak Pan dzisiaj w TOK FM powiedział, "rękami i nogami.." Gratuluję. Jakiś czas temu przejeżdżaliśmy przez Jedwabne... nikt, nikt z napotkanych mieszkańców nie umiał/nie chciał wskazać nam drogi do miejsca tamtej kaźni, choć wszyscy przecież wiedzą, że ono się mieści obok cmentarza.. Zastaliśmy je w opłakanym stanie. Bardzo silnie odczuliśmy wtedy, że napotkani ludzie wstydzili się jakby stygmatyzacji miasteczka, że nie chcieli o niej pamiętać ani przyznać, że istnieje. Pocieszył mnie Pan, że dzisiaj jest inaczej. Mamy mnóstwo przyjaciół Żydów (często bardzo podtrzymujących swą polskość) i dla nich bardzo chętnie włączę się w Pana akcję. pozdrawiam...

 

>                                                      

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.