NAJNOWSZE

Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Gra miejska "Pojzn, tej! Śladami poznańskich Żydów" - Poznań

Data wydarzenia: 15 styczeń 2011

Cel akcji:
Gra ma na celu przybliżenie uczestnikom historii i teraźniejszości poznańskiej społeczności żydowskiej. Chcemy przypomnieć, że wiąż mamy basen w synagodze, ale z drugiej strony również odrodzoną i rozwijającą się Gminę Żydowską, Tzadik Festiwal i Dni Judaizmu.

Opis:
Gra odbędzie się w godzinach 11:00-14:00. Skierowana jest do wszystkich miłośników Poznania i kultury żydowskiej, w dowolnym wieku. Podczas trwania gry uczestnicy w grupach 2-6 osobowych będą przemieszczać się po punktach ? miejscach związanych z poznańskimi Żydami (istniejących obecnie lub w przeszłości). Na każdym punkcie będą mieli do rozwiązania ciekawe zadanie. Gra będzie między innymi okazją do odwiedzenia grobu rabina Akivy Egera, obejrzenia wnętrza budynku synagogi przy ul. Wronieckiej, w której mieści się pływalnia oraz wizyty w siedzibie Gminy przy ul. Stawnej. Organizatorzy zapewniają pamiątkowe znaczki i dyplomy, ciepłe napoje i słodki poczęstunek oraz atrakcyjne nagrody za zajęcie pierwszych trzech miejsc. Koszt udziału to jedynie 5 zł od osoby. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Poznańskiej Gminy Żydowskiej w ramach obchodów XIV Dnia Judaizmu. Szczegóły i zgłoszenia na stronie internetowej: www. pojzn.pl

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.